СТУДИЈСКА ПОСЕТА СЈЕДИЊЕНИМ АМЕРИЧКИМ ДРЖАВАМА

Проф. др Ивана Симић Вукомановић са катедре за социјалну медицину ФМН била је чланица петочлане српске делегације у студијској посети Сједињеним Америчким Државама (САД) у оквиру програма Отворени свет (Open World Leadership Program – OWLP). Отворени свет је програм који финансира Конгрес САД, а води Конгресна канцеларија за међународно лидерство (Congressional Office for International Leadership).

Овогодишњи програм под називом Community Engagement & Risk Communication to the Public Health Sector био је намењен професионалцима у области јавног здравља. Студијско путовање подразумевало је посету Вашингтону и Балтимору и размену знања и искуства са представницима неких од најзначајнијих високообразованих и здравствених институција у области јавног здравља - Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health, Center for Health Security, University of Maryland School of Nursing, Maryland Department of Health, Prevention & Health Promotion Administration and Office of Infectious Disease Epidemiology & Outbreak Response Bureau, Baltimore City Health Department итд.