STUDIJSKA POSETA SJEDINJENIM AMERIČKIM DRŽAVAMA

Prof. dr Ivana Simić Vukomanović sa katedre za socijalnu medicinu FMN bila je članica petočlane srpske delegacije u studijskoj poseti Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) u okviru programa Otvoreni svet (Open World Leadership Program – OWLP). Otvoreni svet je program koji finansira Kongres SAD, a vodi Kongresna kancelarija za međunarodno liderstvo (Congressional Office for International Leadership).

Ovogodišnji program pod nazivom Community Engagement & Risk Communication to the Public Health Sector bio je namenjen profesionalcima u oblasti javnog zdravlja. Studijsko putovanje podrazumevalo je posetu Vašingtonu i Baltimoru i razmenu znanja i iskustva sa predstavnicima nekih od najznačajnijih visokoobrazovanih i zdravstvenih institucija u oblasti javnog zdravlja - Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health, Center for Health Security, University of Maryland School of Nursing, Maryland Department of Health, Prevention & Health Promotion Administration and Office of Infectious Disease Epidemiology & Outbreak Response Bureau, Baltimore City Health Department itd.