PROMOVISANI DOKTORI NAUKA I UMETNOSTI NA UNIVERZITETU U KRAGUJEVCU

Rektor Univerziteta u Kragujevcu prof. dr Nenad Filipović svečano je promovisao 93 doktora nauka i 2 doktora umetnosti, koji su u periodu od maja 2022. do maja 2023. godine odbranili doktorsku disertaciju, odnosno doktorski umetnički projekat na fakultetima Univerziteta u Kragujevcu, i to:

• 3 doktora nauka na Fakultetu inženjerskih nauka
  • 2 doktora nauka na Fakultetu za mašinstvo i građevinarstvo u Kraljevu
  • 3 doktora nauka na Fakultetu tehničkih nauka u Čačku
  • 10 doktora nauka na Ekonomskom fakultetu
  • 5 doktora nauka na Pravnom fakultetu
  • 2 doktora nauka na Fakultetu za hotelijerstvo i turizam u Vrnjačkoj Banji
  • 6 doktora nauka na Pedagoškom fakultetu u Užicu
  • 7 doktora nauka i 2 doktora umetnosti na Filološko-umetničkom fakultetu
  • 8 doktora nauka na Prirodno-matematičkom fakultetu
  • 47 doktora nauka na Fakultetu medicinskih nauka

Ove godine na Univerzitetu u Kragujevcu, po prvi put su promovisana i dva doktora umetnosti, koji su u navedenom periodu sa uspehom odbranili doktorske umetničke projekte na Filološko-umetničkom fakultetu. Najviše doktora nauka i na ovogodišnjoj svečanosti promovisano je sa našeg fakulteta. U doktore medicinskih nauka promovisani su: Danijela Bazić Sretenović, Nataša Dostanić, Radomir Sćepanović, Aleksandra Arnaut, Zlata Rajković Pavlović, Željko Todorović, Tomislav Nikolić, Olivera Đurović, Živanka Đurović, Anđela Milojević Samanović, Aleksandar Antonijević, Jelena Tadić, Miljan Zindović, Dalibor Jovanović, Suzana Živanović, Miloš Stanković, Miroljub Trifunović, Maja Savić, Katarina Mihajlović, Olivera Stojadinović, Predrag Krstić, Vladimir Vranić, Tijana Kokerić, Biljana Bajić, Slobodan Subotić, Ana Živanović, Jasmina Radojlović, Dušan Simić, Željka Rogač, Veroljub Vučić, Milica Pantić, Aleksandra Stojanović, Miloš Papić, Zoran Kovačević, Jelena Milošević, Dejan Simić, Miroslav Mišović, Marija Petrović, Branislav Piščević, Sandra Nikolić, Svetlana Paunović, Miloš Stepović, Nikola Sobot, Ivana Raković, Maja Stojanović, Anica Ranković i Dragan Radonjić.

Na Univerzitetu u Kragujevcu, tokom 47 godina rada, promovisano je ukupno 1737 doktora nauka i dva doktora umetnosti, uključujući i današnju promociju. Univerzitet je objavio Knjigu doktora nauka i umetnosti Univerziteta u Kragujevcu 2023, u kojoj su sažeto predstavljene biografije doktora nauka i umetnosti i naučni doprinos njihovih disertacija, odnosno doktorskih umetničkih projekata.