URUČENE DIPLOME NA OSNOVNIM STRUKOVNIM
I INTEGRISANIM AKADEMSKIM STUDIJAMA

U susret 9. decembru, slavi i danu Fakulteta medicinskih nauka, danas su, tradicionalno uručene diplome na svim studijskim programima osnovnih strukovnih i integrisanih akademskih studija.

Diplome su prvo dobili strukovne medicinske sestre i strukovi terapeuti, ukupno 61 diplomac koje je pozdravila prodekan za osnovne strukovne studije prof. dr Nataša Zdravković. Ona je rekla da se nada da svi koji su dobili diplome danas neće stati sa svojim usavršavanjem završetkom strukovnih studiji. ”Verujem da ćete svoje znanje nastaviti da širite tamo gde treba i da ćete nam pomoći jer ulazimo u novi ciklus akreditacije za novih šest programa za osnovne strukovne studije-sestre, fizioterapeuti, anestetičari, instrumentari, laboranti i strukovni farmaceuti. Nama će tada strukovne sestre u praktičnom delu izvođenja nastave biti neophodne i nadam se da ćete svi biti voljni da nam u tome pomognete kako bi programe realizovali što bolje i kvalitetnije”, rekla je prof. Zdravković uz čestitke svim diplomcima na ostvarenom uspehu.

Svečana dodela diploma nastavljena je uručenjem diploma doktorima stomatologije koje je najpre pozdravio resorni prodekan prof. dr Gvozden Rosić. „Za ovih pet godina našeg zajedničkog rada i druženja bilo je i dobrih i loših faza, ali kada se sve sabere ostaje da se pamti ono što je lepo i siguran sam da ćete pamtiti mnoge dogodovštine vezane za nastavu ali i vannastavne aktivnosti. Mi smo pokušali da damo svoj maksimum i da vam pomognemo u tome da se što bolje edukujete i osposobite za veoma značajnu profesiju koju ćete u životu obavljati „, rekao je prof. Rosić. On je pozvao diplomce da današnji dan posmatraju kao liniju preseka između njihovog dosadašnjeg formalnog statusa i formalne relacije sa našim fakultetom i budućeg vremena kada očekujemo, rekao je prodekan Rosić, da se, u svojstvu studenata postdiplomskih studija, vratite kod nas. Doktori stomatologije zajedno sa najboljim diplomcem Lidijom Veljković položili Hipokratovu zakletvu.

Diplome je danas dobilo i 67 magistara farmacije koje im je uručio prodekan za IAS farmacije prof. dr Željko Mijailović koji im je, kako je rekao, čestitao jedan od najvažnijih dana u njihovim životima. “Dosta toga ste uložili vi i vaši roditelji da bi ste došli dovde i to je tek početak. Ubuduće ćete se baviti zdravljem ljudi i apsolutno sam siguran da je ovo početak vašeg rada i usavršavanja što se zahteva od vas i dalje, praktično do kraja života”, rekao je prodekan Mijailović. On je pozvao sve diplomirane magistre farmacije da nastave dalje usavršavanje na FMN, kroz zdravstvene specijalizacije ili doktorske akademske studije napominjući da od ove godine imamo doktorske studije iz naučne oblasti farmaceutske nauke.

Svečana dodela diploma završena je uručenjem diploma doktorima medicine. Ovaj studijski program u proteklih godinu dana završio je 71 diplomac i svima je diplome uručio prodekan za IAS medicine prof. dr Dejan Petrović. On je čestitao svim novim doktorima medicine i istakao da su svi uložili veliki trud, rad i odricanje u proteklih šest godina koje su proveli na FMN i da su zaluženo dobili diplome. ”FMN u poslednjih 10 godina čini velike napore u cilju obezbeđivanja kontinuiteta i podizanja kvaliteta nastavnog procesa, što nije lak posao. Siguran sam da su svi ovi mladi ljudi tokom studiranja stekli dovoljno znanja i savladali sve neophodne veštine i da će samostalno i kvalitetno moći da rade kao doktori medicine”, istakao je prodekan Petrović. Svečanost je završena polaganjem Hipokratove zakletve čiji tekst je pročitala najbolji ovogodišnji diplomac medicine Amina Nurović.

Od osnivanja Fakulteta do danas iznedrili smo 6845 diplomaca-4427 doktora medicine, 934 magistara farmacije, 189 doktora stomatologije, 609 strukovnih medicinskih sestara i 563 strukovnih fizioterapeuta.